
| Parameter | Value |
|---|---|
| Number of Positions | 5 |
| Connector Type | Shrouded |
| Gender | Male |
| Packaging | Reel |
| Termination | Solder Pin |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -25 °C |
| RoHS | Compliant |
| Number of Rows | 1 |
| Pitch | 2 mm |
Stock: 1387
Distributors
pcbx
Unit Price$0.15792
Ext.Price$0.15792
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.15792 | $0.15792 |
| 10 | $0.14001 | $1.40010 |
| 50 | $0.12413 | $6.20650 |
| 100 | $0.11141 | $11.14100 |
| 500 | $0.10000 | $50.00000 |
| 1000 | $0.08976 | $89.76000 |
| 3000 | $0.08056 | $241.68000 |
